Zázračná bylina jménem česnek

Zázračná bylina jménem česnek

Česnek je bylina známá především použitím k dochucování jídla. Avšak málo z nás již tuší, co tato bylina pro nás skrývá za zdravotní výhody a proč bychom ji měli konzumovat častěji, než tomu bylo dodnes.

Léčivé účinky česneku

Česnek je velmi výživná bylina jen s velmi málo kaloriemi, které obsahují stopová množství dalších živin. Ty se podílejí na zlepšení našeho zdravotního stavu.

Léčí akné

Syrový česnek může být nápomocen při léčbě akné. Výhodou je, že léčba bude probíhat přírodní cestou a nebude nijak finančně náročná, protože mnozí z vás možná pěstujete česnek i na vaší zahrádce.

Česnek obsahuje allicin, což je organická sloučenina, která je známá svou schopností zastavit škodlivé účinky radikálů a zabíjet bakterie.

Zdroj antioxidantů

Rozdrťte pár stroužků česneku do jídla a získáte skvělý zdroj antioxidantů, které se budou podílet na vašem lepším zdravotním stavu.

Snižuje krevní tlak přírodní cestou

Přidejte si do vašeho jídelníčku každodenní konzumaci česneku a udržte si tak váš krevní tlak v přirozené normě. Aktivní látky obsažené v této bylině mají stejně tak silné účinky jako mnoho léků, které bývají předepisovány na vyřešení tohoto problému. A jestliže se bojíte každodenního zápachu z úst, vydržte ve čtení tohoto článku až do konce, kde se dozvíte několik rad, jak se zápachem vycházejícím z úst po snědení česneku bojovat.

Lék proti nachlazení

Česnek je obecně znám pro své účinky posílení imunitního systému. Cítíte-li se nachlazení, zkuste v tomto období více konzumovat tuto potravinu a brzy se zase budete cítit lépe. Konzumovat česnek můžete v různých jídlech během dne nebo formou čaje.

Recept na česnekový čaj je jednoduchý. Tři stroužky česneku nastrouháme na malé kousky, abychom docílili toho, že se z něj uvolní allicin, o kterém byla řeč již výše. Nastrouhané česnekové stroužky pak zalijeme vroucí vodou a necháme krátce luhovat. Čaj můžeme ještě dochutit citrónem, který má také příznivé účinky na náš imunitní systém a přidat můžeme i med.

Reguluje cukr v krvi

Diabetici mohou vidět česnek jako skvělého pomocníka při regulování hladiny cukru v krvi. Ten totiž přirozeně pomáhá při redukci inzulínu v těle.

Kvalitní zdroj výživy s nízkým obsahem kalorií

Neexistuje mnoho potravin, které jsou kvalitním zdrojem výživy a zároveň obsahují málo kalorií. Proto bychom si měli těchto potravin vážit a začít je více konzumovat. Dostanete tak do těla např. vitamín C, vitamín B6 a dále pak mangan. Mimo to však obsahuje i stopová množství jiných živin.

Prevence proti klíšťatům

Na základě několika výzkumů bylo dokázáno, že lidé, kteří často konzumují česnek, jsou méně pravděpodobným terčem kousnutí klíšťat.

Léčí lupénku

Vzhledem ke svým protizánětlivým účinkům je česnek vhodný také k léčbě lupénky. Stačí jej třít na kůži ovlivněnou lupénkou a můžete tak snížit její příznaky. Pokud toto budete dělat pravidelně, můžete tím snížit i závažnost a frekvenci výskytu.

Urychluje léčbu oparů

Umístěním malého kousku česneku na opar urychlíte jeho hojení.

Další výhody česneku

  • zabraňuje přibývání na váze
  • zklidňuje bolesti zubů
  • pomáhá při vytahování třísek z kůže
  • zlepšuje růst vlasů na místech, kde vypadávají

Jak eliminovat zápach z úst?

Ačkoliv vy si možná budete myslet, že váš dech již musí být dávno svěží, protože od doby, kdy jste měli česnek, již uplynulo pár hodin, ba dokonce den, není tomu tak. Česnek a jeho zápach se dokáže v ústech neboli ve vašem dechu udržet po dobu 1-2 dnů a věřte, že vaše okolí tímto zápachem nijak neoslníte.

Pro eliminaci zápachu lze provést některý z následujících kroků:

  • žvýkat mátu nebo čerstvou petržel
  • dodržovat pitný režim zahrnující vodu s citronem, skořicový čaj nebo zelený čaj
  • odstraňte ze stroužku klíček, který se nachází ve středu česneku

Jak oloupat česnek?

Nechcete, aby vaše ruce byly cítit nepříjemným zápachem, kterým je česnek proslulý? V tom případě zapomeňte na nůž. Jediné co budete potřebovat je skleněná nádoba např. od zavařenin. Do této nádoby vložíte česnek a začnete s nádobou třást jako byste připravovali v shakeru nějaký lahodný drink.

Po krátké chvíli česnek bude zbaven slupky, kterou vyjmete a ponecháte jen čisté stroužky česneku, které budou připraveny k dalšímu zpracování.

A v případě, že jste tento návod nevyužili a vaše ruce zapáchají po česneku, můžete využít následující radu:

  • nastrouhejte na struhadle kůru z citronu, grapefruitu či pomeranče do horké vody, nechte vše vychladnout a poté přes cedník zbavte vodu „odpadu“. Jakmile budete mít čistou vodu tvořící svěží aroma, nalijte ji do rozprašovače a nasprejujte si jim vaše ruce.

Česnek konzumujte s rozumem

Ačkoliv má konzumace česneku mnoho zdravotních výhod, měl by se konzumovat s rozumem. U některých jedinců by totiž mohlo u nadměrné konzumace dojít k podráždění jícnu, žaludku nebo k alergické reakci. Proto se doporučuje konzumovat denně jeden stroužek česneku.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Doporučujeme
300x600.png

Naše tipy
Sledujte také magazín o hubnutí Tukožrout.cz.