Jak se zbavit celulitidy

Jak se zbavit celulitidy

Celulitida je zejména problémem žen, avšak i 10 % mužů touto nepříjemností také trpí. Co způsobuje pomerančovou kůži? Když se tukové buňky tlačí proti naší kůži a vazivovým tkáním, dochází k deformacím, které jsou důvodem této nepěkné kůže. Přestože se nelze zbavit celulitidy úplně, zde je několik jednoduchých rad, které můžete udělat pro zlepšení vzhledu.

Kardio cvičení

Celulitida je druh tuku, takže při řešení, jak se jí zbavit nás napadne spálit ji. Intenzívní kardio cvičení, jako je běh, cyklistiky, turistika do kopce, jóga a plavání jsou největší zbraní. Bohužel, může trvat i několik měsíců než snížíme celkové procento tělesného tuku a zaznamenáme lepší vzhled naší pleti.

Posilování

Kardio cvičení ale nestačí. Je třeba je kombinovat s posilováním svalové hmoty. Zaměřit se můžete na problémová místa – hýždě a stehna. Kardio cvičení i posilování je možné z pohodlí domova – nemusíte utrácet tisíce za posilovnu. Na internetu jsou dostupná videa se cvičením, která vám pomůžou.

Jezte správně

Samozřejmě, že jíst zdravě jde ruku v ruce s udržováním zdravé tělesné hmotnosti. Čím méně tuku máte, tím je celulitida méně vidět. Pravdou ale je, že i modelky mívají problém s celulitidou. Jezte stravu bohatou na ovoce a zeleninu, libové bílkoviny, zdravé tuky a celozrnné výrobky (pečivo, těstoviny, kuskus). Ovoce a zelenina vám mohou pomoci také doplňovat každodenní pitný režim. Skvělým způsobem, jak zařadit ovoce a zeleninu do jídelníčku je výroba smoothie, které si můžete navíc obohatit například chia semínky. Chia semínka mají taktéž řadu zdraví prospěšných vlastností.

Nahraďte nezdravé tuky

Jezte zdravé tuky. Celulitida je způsobena tukem, který se nachází těsně pod kůží. Takže pokud je vaše pokožka zdravá, nebude celulitida tak nápadná. Potraviny jako jsou olivy, ořechy, avokádo, ryby a olivový olej obsahují omega-3 mastné kyseliny, které jsou nezbytné pro zdravou kůži.

Vyhýbejte se potravinám, které vedou k větší celulitidě

Tyto potraviny odhalíme vcelku snadno – jsou to ty potraviny, které jsou nezdravé, mastné a víme o nich, že bychom je neměli jíst:

  • Smažené potraviny, jako jsou hranolky, smažené kuře, a cibulové kroužky.
  • Balené chuťovky, jako jsou kukuřičné lupínky, bramborové lupínky, sýrové křupky a preclíky.
  • Potraviny s vysokým obsahem soli, jako konzervované polévky nebo dipy a dresinky. Tyto způsobují zadržování vody.
  • Potraviny s vysokým obsahem cukru, jako je cukroví, pečivo a sodovky, protože vedou k přibývání na váze.
  • Alkohol, zvláště ve dvojici se sladkou vodou, jako je sodovka nebo ovocné džusy, které způsobují přibírání na váze a zadržování vody.

Hydratace je také důležitá

Sníží výskyt pomerančové kůže je tak jednoduché, jako pití sklenice vody. Správná hydratace zlepšuje strukturu pokožky, protože pomáhá tělu uvolnit přebytečnou tekutinu a zbavuje také přebytečných tuků.

TIP: Voda ze studánky může zpestřit váš pitný režim a udržet vaše tělo hydratované.

Používejte masážní mýdla

Na celulitidu se v dnešní době vyrábí i speciální mýdla, které mají speciální tvar. V těchto mýdlech jsou také větší pevnější částice, které působí jako peeling. Napomáhá cirkulaci krve a odbourává nerovnosti na pokožce. Taktéž odstraňuje odumřelé buňky z pokožky. Většina těchto mýdel obsahuje kofein, který přirozeně vypíná pokožku.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Doporučujeme
300x600.png

Naše tipy
Sledujte také magazín o hubnutí Tukožrout.cz.