Proč zařadit banány do jídelníčku

Proč zařadit banány do jídelníčku?

Banány jsou univerzální plody ovoce, které lze libovolně zpracovat dle naši fantazie a stále budou mít tu skvělou chuť s řadou výhod pro naše zdraví. Ani samotná slupka banánu není rozhodně k zahození, ba naopak, dokáže nám být k užitku.

Není žádným tajemstvím, že banány jsou oblíbeným ovocem sportovců, a rozhodně k tomu mají své důvody. Jedním z těchto důvodů je okamžitý zdroj energie, kterou dokáží dodat našemu tělu.

Jak správně skladovat banány?

Banány skladujeme pouze při pokojové teplotě a ne jinak. Pouze v této teplotě mají prostor k případnému dozrávání, jestliže jsme je zakoupili ve stavu, kdy jejich slupka byla ještě zelená.

A pokud chcete, aby vám banány rychle nezhnědly, oddělte je z trsu na jednotlivé banány.

Co můžeme od banánů očekávat?

Zdravý kardiovaskulární systém

Banány jsou plné vlákniny a jak je známo, strava s vysokým obsahem vlákniny snižuje riziko kardiovaskulárních onemocnění.

Sacharidy v krvi

Chcete-li získat energii, pak je banán pro vás ideální volbou! Banán je také vhodný v případě, že chcete nabrat svalovou hmotu. Poté co dokončíte trénink, nezapomeňte toto ovoce maximálně do půl hodiny od tréninku zařadit do vašeho jídelníčku.

Vysoký obsah železa

Vysoký obsah železa v banánech dokonale funguje jako prevence před anemií.

Pomoc při pálení žáhy

Zapomeňte na utrácení peněz v lékárně za přípravky proti pálení žáhy. Postačí vám pouze banán, který funguje na bázi přírodního antacidu a nepříjemné pálení žáhy bude pryč.

Snížení vysokého krevního tlaku

Jelikož v banánu je obsažen draslík, lze očekávat, že nám toto ovoce může svým způsobem pomoci také při snižování vysokého krevního tlaku.

Přísun vitamínu C

Banány obsahují velmi důležitý vitamín, který se podílí na posílení našeho imunitního systému a zajišťuje nám tak větší odolnost vůči nachlazení a infekčním nemocem. Vitamín C také produkuje kolagen, který se podílí na kvalitě svalů, kostí a dalších tkání.

Přísun vitamínu B

Máte-li v těle dostatek vitamínu B6, pak by se nemělo stát, že byste se někdy potýkali s problémy jako je nespavost, únava, ekzémy, padání vlasů či akné. Navíc vitamín B6 společně s B12 dokáže potlačit závislost na nikotinu.

Zároveň vitamín B, který je v banánu obsažen dokáže dokonale bojovat s nervovým systémem, takže pokud jste na sobě v posledních dnech zpozorovali, že jste více výbušní než obvykle, zkuste tento problém vyřešit právě tímto ovocem.

Také častou změnu nálad v době menstruačního cyklu lze vyřešit vitamínem B6.

K čemu využít banánovou slupku?

Většina lidí vůbec netuší, jaké výhody v sobě skrývá banánová slupka, a proto ji ihned po dojedení banánu vyhodí do odpadkového koše. Jenže vzhledem k cenám tohoto ovoce, které si bohužel v naši republice nemůžeme vypěstovat sami, bychom se měli snažit vytěžit z tohoto ovoce maximum.

Štípnutí od komára

Štípl vás komár a nechcete utrácet peníze za předražené přípravky z drogerií? Jednoduše vezměte slupku od banánu a její vnitřní stranou si potřete postižené místo, aby se celé hojení urychlilo.

Vynikající čistící prostředek

Banánová slupka může dodat opětovný lesk koženým botám nebo stříbrné bižuterii.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Doporučujeme
300x600.png

Naše tipy
Sledujte také magazín o hubnutí Tukožrout.cz.