Proč bychom měli pít Matcha Tea

Proč bychom měli pít Matcha Tea

Matcha Tea je druh zeleného čaje, který se v japonské kultuře používá již celá staletí. Jedná se o čaj v prášku, který je bohatý na živiny. Na čaj se používají mladé zelené listy rostliny Camellia Sinensis. Na rozdíl od ostatních zelených čajů, kdy jen vyluhujete listy a pak je vytáhnete, Matcha Tea se pije celý – protože listy jsou rozdrceny na prášek. Proto množství živin a dalších zdraví prospěšných látek je ve vyšší koncentraci než u běžných zelených čajů. To je také důvod, proč je Matcha Tea považován za jednu z nejsilnějších superpotravin na současném trhu.

Zdraví prospěšné účinky:

Vysoký obsah antioxidantů

Antioxidanty jsou látky, které jsou zodpovědné za boj proti negativním účinkům UV záření a bojují proti škodlivým volným radikálům v těle. Výsledkem je potom mladistvě vypadající pleť a menší riziko vzniku zánětlivých chorob, včetně rakoviny. Antioxidanty se také vyskytují v ovoci, zelenině, ale také v hořké čokoládě – avšak ne v takovém množství jako v Matcha Tea. Množství antioxidantů v Matcha Tea je až 5 krát větší než v ostatních potravinách.

Vysoký obsah katechinu

Jedná se o zvláštní druh antioxidantů, které jsou nejúčinnější z antioxidantů a nejvíce prospěšné. Katechiny mají antibiotické účinky, čímž posilují imunitní systém organismu.

Uklidňující účinky

Matcha Tea používali čínští a japonští mniši jako prostředek k relaxaci a medikaci, protože na rozdíl od ostatních uklidňujících prostředků nevyvolávají únavu a ospalost. To je dáno látkou zvanou l-theanin, což je aminokyselina.

Zlepšuje paměť a koncentraci

Další vedlejší účinek L-theaninu je výroba dopaminu a serotoninu. Tyto dvě chemické látky slouží ke zlepšení nálady, zlepšení paměti a podporují lepší soustředění.

Zvyšuje hladinu energie a vytrvalost

Této vlastnosti využívali japonští bojovníci zvaní samurajové. Je to dáno vysokým množstvím kofeinu (toto množství je srovnatelné s kávou). Zvýšená hladina energie a vytrvalosti navíc není bez vedlejších účinků, jako například nervozita či hypertenze, což se stává u jiných povzbuzujících doplňků stravy.

Spaluje kalorie

Pití tohoto čaje zvyšuje metabolismus a pomáhají tělu spalovat tukové buňky asi čtyřikrát rychleji, než je průměr u ostatních čajů. Nezpůsobuje přitom žádné negativní vedlejší účinky, jako je zvýšená srdeční frekvence a vysoký krevní tlak.

Detoxikace těla

To je způsobeno vysokou hladinou chlorofylu v Matcha Tea. Díky chlorofylu má tento čaj krásnou zelenou barvu. Přirozeně odstraňuje těžké kovy a chemické toxiny z těla.

Vysoká koncentrace draslíku, vitaminu A, C, železa, vápníku a bílkovin

Tyto živiny mohou mít schopnost inhibovat HIV útoky na lidských buňkách.

Zlepšuje hladinu cholesterolu

Lidé, kteří pijí pravidelně Matcha Tea, mají nižší hladiny LDL (špatný) cholesterolu a naopak vyšší hladiny HDL (dobrý) cholesterolu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Doporučujeme
300x600.png

Naše tipy
Sledujte také magazín o hubnutí Tukožrout.cz.