Masky pro suchou pleť

Masky pro suchou pleť

Pokud máte suchou pleť, máte tu výhodu, že netrpíte akné, taktéž póry jsou stažené a téměř neviditelné. Na druhé straně je ale vaše pleť suchá, málo pružná, mohou se vyskytovat drsné oblasti kůže. Přípravou domácí masky se vyhnete veškerým chemikáliím, které jsou přidány do již připravené masky.

Masku vždy nechte působit asi patnáct minut, poté ji jemně smyjte vlažnou vodou a osušte měkkým ručníkem. Zde je několik typů na pleťové masky.

Avokádová maska

Polovinu avokáda rozmačkejte vidličkou na kaši (avokádo musí být zralé, pak je tento proces velmi jednoduchý). Vmíchejte čtvrt šálku medu a naneste na obličej.

Maska z ovesných otrub

Jednu lžíci ovesných otrub (nebo mletých ovesných vloček – mohou být i nahrubo rozdrcené) smícháme se lžící jogurtu, lžící medu a lžící panenského olivového oleje. Nyní už můžete masku aplikovat na obličej.

Kávová maska.

Dvě lžíce mleté zrnkové kávy smícháme se dvěma lžícemi kakaa, třemi lžícemi mléka a jednou lžičkou medu. Tuto masku nechte působit aspoň 30 minut.

Banánová maska s medem a ovesnými vločkami

Z těchto ingrediencí můžete připravit i chutnou snídani, nicméně vaše pleť vám také poděkuje! Půlku rozmixovaného banánu smícháme s polovinou šálku ovesných vloček a lžící medu. Poté postupně přidáváme vodu, musíme získat krémovou konzistenci.

Majonézová maska s dětským olejem

Pokud máte doma malé dítě, máte jistě obě ingredience doma! Tuto masku použijte na obličej, ale také na tělo v místech, kde máte suchou pokožku (lokty, paty). Smíchejte dvě lžíce majonézy a jednu lžičku dětského oleje a nanášejte na postižená místa. Nechte 20 minut působit.

Maska z kokosového oleje

Kokosový olej má univerzální využití – v kuchyni i kosmetice (na vlasy, pleť, pokožku). Skvěle hydratuje a je poměrně levný. Můžete ho použít jen jako krém bez přidání dalších ingrediencí. Při pokojové teplotě je v pevném stavu, ale když ho promnete v rukou, roztaje. Hodí se nejen pro suchou pleť, ale pro všechny typy pleti.

Smíchejte dvě lžíce kokosového oleje, asi dvoucentimetrový kousek rozmixovaného banánu a tři kapky esenciálního oleje (dle výběru). Naneseme na obličej, necháme 20 minut působit a smyjeme.

Máslová maska

Stejně jako avokádo, obsahuje spoustu tuku, která vaši pokožku dokonale hydratuje. Příprava je jednoduchá: smíchejte lžíci změklého másla, lžičku medu a pár kapek citronové šťávy. Necháme působit 30 minut.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Doporučujeme
300x600.png

Naše tipy
Sledujte také magazín o hubnutí Tukožrout.cz.