Aloe Vera jako doplněk stravy

Aloe Vera jako doplněk stravy

Aloe Vera je rostlina, která roste v tropickém a subtropickém podnebí. Má typické špičaté listy, které po naříznutí uvolňují čirou šťávu – ta se běžně používá k léčbě kůže při popáleninách, vyrážce či při řezných zraněních.

Aloe Vera ve formě tablet

Aplikuje se lokálně, ale také ve formě pilulek – tak může léčit i jiné tělesné neduhy. Příkladem je také léčba nebo prevence proti cukrovce. Bylo totiž prokázáno, že orální užívání aloe snižuje hladiny cukru v krvi. Taktéž zlepšuje funkci trávicí soustavy (například zácpa, syndrom dráždivého tračníku a další běžné nemoci trávicího traktu). Aloe Vera totiž zvyšuje schopnost těla vstřebávat živiny.

Dále pak musíme vyzdvihnout protizánětlivé účinky. Proto je aloe vhodné i pro lidi, kteří trpí mírným zánětem kloubů a artritidou, ztuhlými svaly, kůží či pojivovou tkání.

Co obsahuje Aloe Vera?

Aloe obsahuje spoustu vitamínů, například A, C, E, kyselina listová, cholin, B1. B2, B3 (niacin), B6 a B12. Z minerálních látek jmenujme vápník, hořčík, zinek, chrom, selen, sodík, železo, draslík, měď a mangan.

Aloe Vera obsahuje 22 aminokyselin, které jsou stavebními kameny bílkovin a jsou nezbytné pro lidský organismus.

Zdravotní přínosy Aloe Vera

Aloe Vera díky svému bohatému množství vitamínů, minerálů a dalších prospěšných látek, snižuje cholesterol v krvi, zmírňuje příznaky alergie a napomáhá trávení.

Aloe má skvělou vlastnost – posiluje přirozenou schopnost těla přizpůsobit se vnějším změnám a odolat nemoci. Díky tomu také zvyšuje schopnost člověka vyrovnat se se stresem.

Další oblast, ve které vám může aloe pomoci je trávení. Špatné trávení může souviset s velkým množstvím chorob. Ale uklidňuje a čistí trávicí trakt, pomáhá proti zácpě nebo průjmu. Taktéž snižuje množství nepřátelských bakterií v našich střevech a udržuje střevní flóru v rovnováze.

A co kardiovaskulární zdraví? V této oblasti zatím nebylo aloe příliš zkoumáno, ale jeden výzkum prokázal, že aloe násobí dopravu kyslíku prostřednictvím krve, reguluje krevní tlak, snižuje hladinu cholesterolu – tím vším zlepšuje zdraví srdce.

Krása a Aloe Vera

Aloe Vera je známé svými účinky na podrážděnou pokožku, a proto se také hojně využívá v kosmetickém průmyslu. Aloe má hojivé účinky, používá se na popáleniny, odřeniny, k léčbě lupénky, a dokonce při pokousání hmyzem. Taktéž zmírňuje bolest ran.

Protože aloe obsahuje velké množství vody, skvěle se hodí také pro hydrataci pokožky. Jako vedlejší efekt se aloe používá i při hubnutí. Souvisí to s tím, že aloe napomáhá trávení a detoxikaci těla.

Jak použít čerstvé aloe?

Uřízněte si stonek aloe, dejte do ledničky a poté ho můžete vetřít do pokožky, která je nějakým způsobem zasažená – spálená sluncem, popálená, pobodaná hmyzem… Na hmyzí bodnutí je aloe skvělé, protože zabraňuje svědění.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Doporučujeme
300x600.png

Naše tipy
Sledujte také magazín o hubnutí Tukožrout.cz.