Proč většina cest končí na začátku?

Proč většina cest končí na začátku?

Každý z nás se již vydal na cestu za lepším životem. Někdo měl touhu shodit pár přebytečných kil, další zase nabrat svalovou hmotu, mohli bychom pokračovat donekonečna. Pravdou však je, že drtivou většinu lidí, jejich velké odhodlání velmi rychle opustilo.

Co bylo důvodem selhání?

Lidem se nechce čekat, nemají trpělivost. Nejraději by všeho dosáhli hned, a proto se do všeho pouští rychle a bezhlavě. Jenže občas by bylo dobré si uvědomit, že malé kroky jsou mnohdy účinnější, než ty velké.

Doposud jste byli zvyklí na zónu komfortu, kdy jste dorazili domů ze školy nebo práce, a jediné, co jste udělali, bylo zapnout váš počítač, u kterého jste seděli do té doby, než přišel čas spánku. Rozhodně nečekejte, že vaše návyky ihned přeprogramujete tím, že začnete dělat vše jako ti, kteří jsou dnes úspěšní.

Je třeba začít pozvolna. První týden, dva, ale klidně i tři, se soustřeďte na správné stravovací návyky a jakmile je budete mít dokonale pod kontrolou, přidejte návyk nový – začněte se více hýbat.

Na fitness centrum a tělocvičnu ještě zapomeňte!

Proč se více hýbat a nejít rovnou do fitness centra nebo tělocvičny? Je více než pravděpodobné, že byste to první den přehnali a poté byste měli s cvičením dlouhou pauzu.

Proto se radši soustřeďte na pohyb a rozhýbejte vaše ztuhlé tělo. Bydlíte-li v paneláku, začnete místo výtahu používat schody. Jezdíte do práce autem? Nemusíte hned přestat s tímto stylem dopravy, ale zvažte, zda by nebylo lepší zaparkovat o jednu či dvě ulice dále, a zbytek cesty dojít pěšky. Toto jsou sice jen malé kroky, ale jejich účinnost je vysoká, když si z nich vybudujete návyk!

A teprve jakmile začnete dodržovat vše, co bylo výše zmíněno, můžete se vydat do fitness centra nebo tělocvičny, kde cvičte první dny s rozumem a nejlépe si nechte od ostatních poradit. Poradit se se zkušenějšími totiž není ostuda. Navíc vás to může ušetřit od případného zranění, kdybyste cvičili nesprávnou technikou.

Jak dojít až ke svému cíli?

Chcete-li být úspěšní, neberte si toho na sebe moc. Dělejte malé kroky, ale za to úspěšné. Tím, že začnete dodržovat ihned všechna pravidla úspěšných lidí, si toho na sebe vezmete akorát zbytečně moc. Je pak velká šance, že to psychicky nebo i fyzicky nezvládnete již na samotném začátku.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Doporučujeme
300x600.png

Naše tipy
Sledujte také magazín o hubnutí Tukožrout.cz.