Jak předejít ženským výmluvám u cvičení?

Jak předejít ženským výmluvám u cvičení?

Získat krásnou postavu ze cvičení není jen tak. Existují těžkosti, přes které se musíte přenést, abyste získali krásné a pevné tělo. Nemusíte chodit do posilovny každý den, ale nezapomínejte na to, že pravidelné cvičení má spousty výhod. V tomto článku vám je nebudeme jmenovat, spíše vám přineseme výmluvy, kterými si lidé ospravedlní to, že nejdou cvičit nebo se cvičením rovnou skončí.

Nespala jsem dostatečně

Nejedná se jen o výmluvu. Skutečností je, že pokud nebudete spát aspoň osm hodin denně, budete přes den ospalí a nedostatečně odpočatí pro cvičení. Abyste tuto výmluvu nemohli používat, choďte spát dříve!

Cítím bolest ze včerejšího cvičení

Lidé, kteří cvičí pravidelně, mají rádi, když je po cvičení něco bolí (mluvíme o bolesti, která je snesitelná, nikoli o natažených svalech apod.). Cítí tak, že cvičili pořádně. Jiné ale tato bolest odradí od dalšího cvičení s tím, že si řeknou, že když je to bolí, tak cvičení asi není pro ně to pravé. Ale tato bolest znamená to, že ve vašem těle proběhla nějaká změna – například zvětšení svalů a podobně. Proto je vhodné necvičit pořád to samé, ale střídat protahování s jiným cvičením.

Jsem unavená

Obecný pocit únavy způsobí to, že někteří lidé vynechají trénink. Zajímavostí ale je, že cvičení vyčerpává pocit únavy a dokáže vás tak připravit na dlouhý den v práci. Pokud ale pocit únavy přetrvává, je dobré poradit se s lékařem.

Mám menstruaci

Pokud vaše menstruace není těžká, doprovázená bolestmi, není důvod vynechat cvičení. Některé průzkumy dokonce prokázaly výhody cvičení v průběhu menstruace.

Jím zdravě, takže nepotřebuji cvičení

Je jasné, že hubnutí je z 80 % závislé na stravě a jen z 20 % na cvičení. Pro ty, kteří udržují množství přijatých kalorií v normě, je těžké donutit se ke cvičení. Ale kromě krásné postavy má cvičení i další výhody, které vám strava nemůže poskytnout.

Chci otěhotnět

Spousta žen přestane cvičit, pokud se rozhodne, že chce otěhotnět. Bojí se, aby nepoškodila svůj budoucí plod cvičením. Opak je ale pravdou! Pravidelné cvičení je pro ženy, které se připravují na těhotenství velmi výhodné.

Mám důležitou schůzku

Myslíte si, že cvičení před důležitou schůzkou způsobí vaši nesoustředěnost na této schůzce? Vědci prokázali, že aerobní cvičení uvolňuje endorfiny a vede ke zvětšení části mozku, kde se nachází paměť a schopnost učení.

Vrátila jsem se z dovolené

To je jen důvod navíc, proč jít do posilovny. Věděli jste, že většina lidí, kteří přestanou cvičit, tak učiní poté, co pár dní před tím necvičili?

Dnes si nemůžu umýt vlasy

Pokud cvičíte, nevyhnete se potu. Avšak mýt si vlasy po každém cvičení se nedoporučuje – zbavíte je mazu a budou tak suché. A pokud už máte potřebu si vlasy mít často, poraďte se s někým z fitness centra – i na tento problém určitě existují přípravky, které vám pomohou.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Doporučujeme
300x600.png

Naše tipy
Sledujte také magazín o hubnutí Tukožrout.cz.