Ověřené psychologické triky

Ověřené psychologické triky

Internet je plný amatérských psychologických triků, jak dosáhnout svých vytyčených cílů. V dnešním článku najdete opravdu ověřené typy, které fungují.

 1. Při seznamování se snažte zapamatovat si barvu očí toho, kdo je vám představován. Tato informace je sice zbytečná (nikde ji nepoužijete), ale dosáhnete tak optimálního očního kontaktu, který z vás udělá přátelskou a sebevědomou osobu.
 2. Lidé si většinou pamatují první a poslední věc, která se stala. Pokud tedy máte například u pohovoru možnost volby, chtějte být první nebo poslední.
 3. Lidské nohy častokrát vyjadřují to, co si člověk myslí. Například pokud přijdete ke dvojici lidí, kteří spolu mluví, a jejich trup je sice otočen k vám, ale chodidla ne, znamená to, že chtějí, abyste je nechal o samotě. Stejně tak to platí, pokud mluvíte s jednou osobou a její chodidla směřují od vás, znamená, že ta osoba chce odejít.
 4. Pokud ve skupině lidí propukne smích, naše oči se instinktivně spojí s pohledem toho, ke kterému máme blízko. Tak můžete například ve firmě odhalit skryté vztahy!
 5. Využijte sílu ticha. Pokud vám někdo dá neuspokojivou odpověď, udržujte s ním i nadále oční kontakt a mlčte. Tato osoba se pak bude cítit pod tlakem a obvykle podá lepší dodatečnou odpověď.
 6. Pokud víte, že nějaký kolega vás na schůzce chce nějakým způsobem kárat, je vhodné sednout si hned vedle něj. Bude se cítit méně pohodlně a vy tak získáte více času.
 7. Žádejte lidi o malé laskavosti, jejich mozek jim dá znamení, že se jim líbíte.
 8. Pokud máte špatnou paměť na jména, je vhodné jméno představované osoby ihned po představení co nejvíce používat. Při rozhovoru danou osobu oslovujte jménem – nejenže vám to pomůže zapamatovat si její jméno, ale také vás bude tato osoba považovat za okouzlující a přátelskou.
 9. Pokud chcete vyvolat něčí důvěru, napodobujte jeho pohyby. Pozor ale, ať to s tímto zrcadlením nepřeženete!
 10. Pokud procházíte davem, dívejte se na prázdné mezery mezi lidmi, ne na lidi. Máte tak větší pravděpodobnost, že vám uhnou z cesty.
 11. Pokud chcete na rande s jinou osobou opravdu udělat dojem, je vhodné zvolit nějaký adrenalinový zážitek (jízda na kole, na bruslích, horor atd.). Zvýšený adrenalin totiž simuluje vzrušení, takže máte jistotu, že druhé rande vás nemine!
 12. Teplé potřesení rukou je pro lidi atraktivnější než studené. Investujte proto do rukavic.
 13. Nejlepší způsob, jak se něco naučit, je učit. Nové poznatky, které jste se naučili, opakujte jiné osobě jako zajímavost.
 14. Nic není pro lidi důležitější než jejich vlastní image. Zjistěte, co si lidi myslí sami o sobě a využijte to ke svému prospěchu!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Doporučujeme
300x600.png

Naše tipy
Sledujte také magazín o hubnutí Tukožrout.cz.