Motivační aplikace

Motivační aplikace

Motivace je zajímavý psychologický koncept. Pokud jste o motivaci ještě nic nečetli, pravděpodobně byste měli vědět rozdíl, pokud jste motivovaní, a pokud motivováni nejste. Pro chvíle, kdy chcete něčeho těžkého dosáhnout, je dobré vybrat si některou z následujících motivací – všechny jsou pro Android – která vám může pomoci.

Jestli tyto aplikace pomáhají, už záleží na každém, kdo je používá. Zkuste jim dát šanci, pokud potřebujete být motivováni – ať už jde o cokoliv.

Fabulous – Motivate Me!

Fabulous nabízí téměř vědecký přístup k motivování, pomáhá vám čtyřmi specifickými tématy:

  1. Cítit více energie,
  2. zhubnout,
  3. lépe spát,
  4. větší zaměření (koncentrace).

Každý si může zvolit téma, které ho zrovna trápí a které potřebuje, a to vše navíc na základě vlastních zvyklostí a denních rutin. Tato aplikace chce, abyste si stanovili postupný přístup ke zvoleným cílům, které když splníte, odemknou se vám další cíle. Fabulous má vynikající rozhraní a zahrnuje i hlas osobního trenéra (můžete si sami zvolit, jestli ho zapnete nebo ne).

Forest – Stay focused

Forest se od ostatních motivačních aplikací dost liší – snaží se nás zbavit závislosti na mobilních telefonech. Zaměřuje se na to, abyste zůstali bez telefonu po určité množství času (od 10 do 120 minut – čas si volíte sami). Plněním cílů si pěstujete virtuální strom, který roste pouze tehdy, pokud nepoužíváte telefon na dobu, kterou jste si zvolili. Pokud telefon použijete, strom umírá.

Get S*it Done!

Tato aplikace se stane vaším houževnatým trenérem. Tato aplikace na vás bude občas křičet (ne doslova). To vše ale pro vaše dobro – chcete něčeho dosáhnout, ne? Použití této aplikace je jednoduché – stanovíte si cíle, termín, do kterého jich chcete dosáhnout, nějaké mezicíle (pokud je konečný cíl příliš velké sousto a je náročné ho dosáhnout), odměnu za splnění cíle a trest za to, když ho nedosáhnete.

HabitBull – Habit Tracker

HabitBull se vás snaží motivovat k dosažení cílů a udržovat vaše dobré návyky a eliminovat ty špatné. Začínáte postupným přidáváním návyků a cílů, kterých chcete dosáhnout. Samotná aplikace má kalendář a časovou osu, takže si snadno uspořádáte své cíle. Pro další pomoc můžete využít poznámky a upomínky. Aplikace zahrnuje také motivační obrázky a diskuze s jinými uživateli.

Productivity Challenge Timer

Jak už název napovídá, jedná se o měřič produktivity. Aplikace vás motivuje k tvrdší prácí tím, že sleduje vaše pracovní návyky a ohodnotí váš výkon (od „nestoudného lenocha“ po lepší ohodnocení). Aplikace umožňuje vytvářet nekonečné projekty. K dispozici jsou i statistiky, které ukazují, jak vaše produktivita stoupá, nebo klesá.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Doporučujeme
300x600.png

Naše tipy
Sledujte také magazín o hubnutí Tukožrout.cz.