Konec prokrastinace – kniha Petra Ludwiga

Konec prokrastinace – kniha Petra Ludwiga

Konec prokrastinace je dnes už proslulou knihou Petra Ludwiga, která má motivovat lidi k tomu, aby neodkládali něco „na později“. Mohli bychom říci, že základním kritériem knihy je heslo: „Co můžeš udělat dnes, neodkládej na zítřek.“. Jedná se o českou knihu českého autora, takže se nemusíte obávat klasicky amerických rad. Text knihy je doplněn obrázky a schématy, do kterých čtenáři sami mohou psát.

O autorovi

Autor Petr Ludwig je poměrně mladý – narodil se 1.4.1986 v Pardubicích. Působí jako český publicista a přednáší (v současné době zejména na téma prokrastinace) na motivační témata pro veřejnost.

O knize

V knize se setkáme s různými termíny. Prokrastinace je chorobné odkládání úkolů a povinností. Rozhodovací paralýza je neschopnost rozhodnout se mezi dvěma různými možnostmi. Hlavní příčina prokrastinace pak leží v tom, že člověk není schopen sám sobě poručit, sám sebe poslechnout – tedy nedostatek seberegulace.

Kromě obecného vysvětlování pojmů má kniha svému čtenáři pomoct odstranit problém s prokrastinace. Souvisí to s jednotlivými úkoly, které vám kniha zadá. Sestavíte si například osobní vizi, buzer-lístek (seznam toho, co je třeba splnit, po splnění si úkol odškrtnete), flow-lístek (kam si píšete denně tři pozitivní věci).

O prokrastinaci

Téměř všichni lidé mají tendenci odkládat náročné a nepříjemné úkoly na později. Jiní (a těm my ostatní můžeme závidět) tyto úkoly splní co nejdříve, aby už je měly za sebou. Tím jsme se dostali k negativům toho, když odkládáme úkoly: stres, pocit viny, psychická krize, ztráta motivace, neschopnost rozhodování se.

Prokrastinace je obecně docela běžný jev a čas od času odkládá úkoly každý. Chronická prokrastinace ale už může být závažným problémem. Takto postižení lidé jen zřídkakdy vyhledají odbornou pomoc, protože si o sobě myslí, že jsou líní, bez ambicí a stydí se za to.

Tím, že budete s prokrastinací bojovat a odstraníte ji, budete mít možnost prožít život naplno a ne jen neustálým myšlením na to, co všechno jste si nechali na později.

Videokurz

Prokrastinace se můžete zbavit i s pomocí videokurzu, který je ale podstatně dražší než kniha. Na druhé straně vám videokurz pomůže prokousat se nudným úvodem, kde vám jsou vysvětlovány pojmy prokrastinace, její příčiny, negativní dopady a podobně. Člověk obecně věnuje větší pozornosti tomu co slyší a vidí, než jen tomu, co vidí. Kurz obsahuje celkem 20 lekcí a jeho celková délka je 2 hodiny 5 minut.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Doporučujeme
300x600.png

Naše tipy
Sledujte také magazín o hubnutí Tukožrout.cz.