Kniha 7 návyků skutečně efektivních lidí

Kniha 7 návyků skutečně efektivních lidí

Kniha 7 návyků skutečně efektivních lidí byla poprvé publikována roku 1989, napsal ji Stephen R.Covey. V této knize se Covey snaží naučit lidi, aby byli efektivní v dosahování svých cílů pomocí univerzálních a nadčasových principů.

Této knihy se prodalo 25 milionů po celém světě – ve 40 jazycích. Také audio verzí se prodalo více než jeden a půl milionu.

Covey argumentuje proti tomu, co nazývá „osobnostní etika“, což je něco, co vidí ve všech motivačních knihách. Podporuje spíše „povahovou etiku“, což je podle něj trvalá hodnota. Covey odmítá sjednotit principy a hodnoty – principy jsou externí přírodní zákony, zatímco hodnoty zůstávají vnitřní a subjektivní. Hodnoty řídí chování lidí, principy následky chování.

Hojnost mentality

Covey razí myšlenku hojnosti mentality neboli hojnosti myšlení, což je pojem, který lidé považují za dostatek zdrojů a úspěchů, které mohou sdílet s ostatními lidmi. S tímto tvrzením kontrastuje nedostatečné myšlení, které Covey přirovnává k destrukci a zbytečnosti. Tento nedostatek myšlení znamená to, že když jeden vyhraje, ostatní prohrávají. Neuvažuje o tom, že vítězných stran může být v dané situaci více. Lidé, kteří mají hojnost myšlení, jsou schopni slavit úspěch druhých, aniž by se sami cítili ohroženi.

Od té doby, co byla kniha publikována, vznikla celá řada knih, ve kterých se diskutuje o těchto myšlenkách. Covey tvrdí, že hojnost myšlenek pramení z dostatku sebevědomí a jistoty a vede k rozdělování zisků, uznání a zodpovědnosti.

Také organizace mohou použít hojnost myšlení pro svá podnikání.

Sean Covey

Stephenův syn Sean Covey napsal verzi této knihy pro mládež – 7 návyků skutečně efektivních dospívajících. Tato kniha zjednodušuje těchto sedm návyků pro mladší čtenáře, aby jim mohli lépe porozumět. V září publikoval Sean Covey knihu 6 nejdůležitějších rozhodnutí, která budete kdy dělat – pro mládež. Tato příručka upozorňuje dospívajícího na různá období v životě, která bude muset řešit a radí, jak se s nimi vypořádat.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Doporučujeme
300x600.png

Naše tipy
Sledujte také magazín o hubnutí Tukožrout.cz.