Čti-wo od Nightwork – motivační video

Čti-wo od Nightwork – motivační video

Projekt Čtení pomáhá

Motivační klip Čti-wo: kniha knih – Den zúčtování od kapely Nightwork vznikl na podporu projektu Čtení pomáhá. Tento projekt se zaměřuje na děti a mládež a snaží se je odvést od počítačových her zpět k četbě, a to zejména k četbě krásné, klasické literatury. Jejím hlavním donátorem je Martin Roman. Princip tohoto projektu je velmi jednoduchý – děti se přihlásí na webu Čtení pomáhá. Poté co přečtou nějakou knihu, vyplní krátký dotazník o knize. Tím prokáží, že knihu skutečně přečetli. Pokud dotazník vyplní správně, získají padesátikorunový kredit, který ale nemohou využít pro sebe. Tuto částku věnují charitativní organizaci, kterou si sami vyberou.

Klip Čti-wo upozorňuje na nedostatek čtení. Tímto klipem dosáhla populární (dnes už bohužel neexistující) skupina Nightwork toho, že se projektu Čtení pomáhá dostalo více pozornosti od společnosti.

Píseň ke klipu Čti-wo je především zábavná, videoklip je napůl komiksový a napůl hraný. Zloduch Digitátor (kterého hraje Jakub Prachař) se v něm snaží zničit všechny knihy na světě. Porazí ho ale super hrdina Čti-wo (Vojtěch Dyk) a v jeho zločinu mu tak zabrání.

O skupině Nightwork

Skupina Nightwork působila v letech 2006-2013, jejími členy byli Vojtěch Dyk, Jakub Prachař, František Soukup, Jan Maxián, Jakub Antl a Josef Sluka. Skupina zpívala zejména české texty, které zaujali svou vtipností. Většina z písní je rytmických a tohle všechno je důvodem oblíbenosti skupiny jak mezi dospělými, tak i mezi dětmi.

Název Nightwork vznikl z časového původu vzniku tvorby skupiny – tvořili především v noci. Skupina si dala za cíl spojit hudbu a divadlo do zábavné formy. Nepředstavovali se jako hudební kapela, ale jako kapela „zábavová“. Recese, patos, absurdita, zábava jsou základními parametry skupiny.

A jak si projekt Čtení pomáhá vede? O úspěšnosti tohoto projektu svědčí fakt, že bylo vybráno již více než 10 milionů korun na charitativní účely. Program je podporován rodiči, učiteli i médii.

Nightwork – Kniha knih

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Doporučujeme
300x600.png

Naše tipy
Sledujte také magazín o hubnutí Tukožrout.cz.