Jablečný ocet jako lék na hubnutí

Jablečný ocet jako lék na hubnutí

Jablečný ocet je velmi zajímavý doplněk stravy a je vhodné ho do jídelníčku zařadit. Nejen, že se může použít jablečný ocet jako lék na hubnutí, ale má i mnoho jiných pozitivních účinků. Již po staletí se připravuje zkvašením čerstvé jablečné šťávy. Jeho chuť je velmi aromatická a je nutné si na ní trochu zvyknout.

Na hubnutí se jablečný ocet používá již několik staletí. Je to přirozený a čistě přírodní prostředek. Obsahuje mnoho živin, enzymů a organických kyselin. Ty působí tak, že je potlačována chuť k jídlu a zvyšuje se rychlost metabolismu. Navíc snižuje jablečný ocet i hladinu zadržovaní vody v těle, snižuje hladinu cholesterolu a zlepšuje krevní oběh.

Jaké prospěšné látky jablečný ocet obsahuje?

Jak již bylo zmíněno, jablečný ocet má mnoho pozitivních účinků na lidský organismus. Zrychluje metabolismus, čistí organismus od škodlivých látek, zlepšuje imunitu a bojuje proti nachlazení. Obsahuje hodně vitamínu B a biotinu, takže pomáhá i zlepšit stav pokožky. Pokud ho řádně zředíte, můžete si ho na ni i natírat. To je vhodné zejména pro ty, kdo trpí na akné a pupínky. Ocet z jablek dále obsahuje kyselinu octovou, jablečný pektin a další vitamíny skupiny B, niacin, kyselinu pantothenovou, vitamín C, draslík, méně železa, fosforu a vápníku.

Jablečný ocet jako lék na hubnutí – jak na to?

Na výběr máte hned z několika různých možností. Které to jsou?

1. Možnost

Vždy ráno rozmíchejte lžíci jablečného octa ve sklenici vody, může být i teplá, pokud vám to nevadí. Jestliže je pro vás nápoj moc kyselý, klidně si ho oslaďte trochu medem. Jako přísada se hodí i skořice. Chuť nápoje bude zase o něco jiná a zároveň má skořice také pozitivní účinky na hubnutí. Pijte vždy ráno a nalačno. Najezte se až po půl hodině. Sklenice tohoto nápoje utlumí pocit hladu. Ocet je možné rozmíchat i v heřmánkovém čaji.

2. Možnost

Do sklenice vody vložte jednu kávovou lžičku a pijte 2x – 3x denně mezi jídly.

Dodržujte pitný režim a cvičte

Jestliže chcete zhubnout rychleji, musíte zařadit i nějakou fyzickou aktivitu minimálně 3x týdně 30 až 60 minut. Mimo jablečného octa s vodou pijte samozřejmě i jiné nápoje. Ideální je neslazená voda, minerálky a jiné tekutiny bez obsahu cukru.

Hubnoucí kůra není nikterak časově omezena. První výsledky se projeví cca za měsíc, ale určitě to chce v pití pokračovat. Za půl roku už vás bude těšit mnoho shozených kil. Hlavní je vydržet.

Existují i jiné možnosti

Ne každý je z konzumace jablečného octa nadšený. Mnoha lidem se při představě toho, že tuto kombinaci budou pít, zvedá žaludek. I pro ně existuje řešení. V lékárně můžete pořídit tobolky či tabletky s obsahem octa. Tím se vyhnete výrazné chuti, ale dodáte vašemu tělu blahodárný doplněk. Je možné i kombinovat pití tekutého octa a užívání tobolek, pokud zrovna nemáte možnost si udělat pití.

Vybírejte kvalitní ocet

Pokud vám tekutý jablečný ocet nevadí, dejte si trochu práce s výběrem. Co výrobce, to jiná kvalita i chuť. Přikláníme se raději k čistě přírodnímu a nefiltrovanému jablečnému octu v biokvalitě. Je hustý, kalný, ale jeho účinek by měl být mnohem vyšší kvůli vyššímu obsahu prospěšných látek.

Kdo by se mu měl raději vyhnout?

Lidé, kteří trpí vředy, by se měli pití jablečného octa vyhnout. V těhotenství a kojení naopak nevadí, ale v tomto období není nějaká výrazná hubnoucí kůra příliš vhodná. Nejsou známé nějaké výrazné nežádoucí účinky, zaznamenat můžete např. změnu v pachu potu nebo budete chodit častěji na záchod. Až si vaše tělo zvykne, vrátí se vše zpět do normálu. Jestliže berete nějaké léky, neberte je ve stejnou chvíli jako ocet. Kdo má pochybnosti, měl by se raději poradit se svým lékařem.

Změňte životní styl

Kdo chce zhubnout, musí obvykle změnit svůj životní styl. Začít přemýšlet nad svým stravováním, více se hýbat a dbát o sebe. Pití jablečného octa rozhodně není všespásné, ale může vám pomoci rychleji dosáhnout vašeho cíle.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Doporučujeme
300x600.png

Naše tipy
Sledujte také magazín o hubnutí Tukožrout.cz.