Zpestřete si pitný režim vodou ze studánky

Zpestřete si pitný režim vodou ze studánky

Lidské tělo tvoří 70% vody, kterou ze sebe neustále vylučujeme potem a močí. Je tedy nesmírně důležité, abychom úbytek vody pravidelně doplňovali. To mnohým z nás může dělat obrovský problém, který časem vyústí ještě ve větší problém zvaný nedostatek tekutin v těle.

Nedostatek tekutin v těle pak má za následek mnoho nemocí, které se mohou neustále stupňovat a v extrémních případech vyvrcholit smrtí. Naštěstí v podmínkách, ve kterých žijeme, se normální člověk k tomuto extrémnímu případu nemá možnost dopracovat, za což můžeme být vděční.

Jaké následky má nedostatek tekutin v těle?

  1. Únava – kdykoliv na sobě během dne zaznamenáte únavu, je dosti pravděpodobné, že jste tento den zapomněli na to, jak důležitý je pravidelný pitný režim pro správné fungování našeho těla. Navíc pokud vás přepadne únava, můžete předpokládat, že i váš výkon ve škole nebo v práci bude více než podprůměrný.
  2. Sucho v ústech – nejedná se o nijak zásadní problém, ale i přesto může být dosti nepříjemný.
  3. Bolest hlavy – ano i nepříjemné bolení hlavy může mít za následek nedostatek vody v těle.
  4. Závratě – zde už byste se měli nad sebou zamyslet, jak daleko jste to nechali zajít a okamžitě začít něco se svým pitným režimem dělat. Takové závratě už mohou být příčinou úrazu, ke kterému by vůbec nemuselo dojít, kdybyste se občas během dne napili.

A mohli bychom pokračovat, avšak zpracování následujících informací pro vás mohlo být vyčerpávající záležitostí a bylo by tedy dobré se před pokračováním ve čtení napít, abyste předešli jakémukoliv předchozímu bodu.

Není pitný režim jako pitný režim!

Člověk si mnohdy říká, že denně toho vypije dost, ovšem otázkou je: “Co vlastně tvořilo jeho denní pitný režim?” Byla to káva? Energetický nápoj? Alkohol? Pak vás musím zklamat, ale toto se do pitného režimu rozhodně nedá započítat.

Jedná se spíše o něco, co nás v následujících minutách či hodinách akorát dehydratuje a budeme na tom stejně, jako kdybychom nic nevypili.

Co bychom měli zařadit do pitného režimu?

Ideálním, nejednodušším a zároveň nejméně nákladným řešením je pití vody z vodovodního kohoutku. Je mnohokrát levnější než voda balená a lze ji kdykoliv dochutit např. citronem, čímž získáte skvělý nápoj pro posílení imunitního systému a dodání energie do začátku dne.

Samozřejmě lze vodu konzumovat i s jiným ovocem, ale to už vše záleží na každém z nás jak si tuto vodu zdravým způsobem ochutíme.

Jak si zpestřit pitný režim?

Konzumujte vodu ze studánek. Tato voda pramení rovnou z přírody a jak je již známo, vše co je přírodní a nijak upravované člověkem je nejkvalitnější. Navíc abyste si mohli vychutnat skvělou chuť vody ze studánky, budete si muset udělat procházku do přírody, kde můžete vzít rodinku nebo své blízké a zpříjemnit si tak svůj všední den.

Každá studánka má své kouzlo a příběh, který prozrazuje jedinečnost jejího pramene neboli léčivé účinky. O tom, zda se jedná o pravdu nebo pouhou pověru se můžete už přesvědčit sami. Jak? Vyhledejte si ve vašem okolí studánku, která je vám nejblíže a otestujte co s vámi tato voda udělá.

Seznam studánek a informace o kvalitě daného pramene můžete naleznout na www.estudanky.eu.

Buďte k přírodě šetrní

Jelikož nám příroda nabízí svá bohatství zadarmo a nechce za to nic, měli bychom se k ní chovat s určitou úctou. Rozhodnete-li se jít pro vodu ze studánky, vezměte si sebou namísto plastových lahví láhve skleněné, které se dají recyklovat a jsou tak k přírodě šetrnější.

Už vám voda ze studánky či kohoutku leze krkem?

Máme pro Vás snadné řešení. Existuje nespočet druhů ovoce, které disponují velkým obsahem vody např. vodní meloun, salátová okurka, ananas, grapefruit a mnoho dalších. Takže jestli vás již samotná voda omrzela, konzumujte ovoce s vysokým obsahem vody a zároveň do sebe dostanete spoustu vitamínů, které vaše tělo udrží ve zdravé kondici.

Nedokážete si pitný režim ohlídat?

Nevadí, snažili jsme se, aby byl pro Vás článek opravdu přínosem a našli jsme pro vás chronické zapomětlivce či dokonce lenochy jedinečnou aplikaci zvanou “Pitný režim”, která vám na základě několika informací o vás zjistí, kolik litrů denně byste měli vypít a průběžně během dne Vás bude informovat o tom, že je čas na skleničku.

Každou vypitou skleničku si následně zaznamenáte kliknutím na graficky znázorněné tlačítko s různým obsahem vody a získáte tak dokonalý přehled o vašem pitném režimu za den, týden, měsíc ba dokonce rok.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Doporučujeme
300x600.png

Naše tipy
Sledujte také magazín o hubnutí Tukožrout.cz.