Funkce orgánů podle denní doby

Funkce orgánů podle denní doby

Naše tělo mají zabudované hodin, podle kterých pracuje na denní bázi každý orgán. Pojďme se na tento harmonogram funkcí lidského těla zaměřit podrobněji.

Plíce: 3 – 5 hodin ráno

Činnost plic začíná ve tři až pět hodin ráno. Plíce se tak stávají prvním orgánem, který zahajuje svou funkci. V tomto časové období plíce nejprve uvolní odpad, který za celý den nasbíraly. To je důvod, proč v tuto dobu někdy kašlete. Pokud vás dráždí kašel v průběhu dne, znamená to, že vaše strava a životní styl potřebují upravit.

Tlusté střevo: 5-7 hodin ráno

Aby mohlo tlusté střevo zahájit svou funkci, je potřeba mít dostatek vody v těle. Proto je důležité po ránu pít co nejvíce vody. Na kofein je ten nejhorší čas, protože kofein odvádí vodu z tlustého střeva do ledvin a močového měchýře. V dopoledních hodinách je potřeba doplňovat vodu – a to dokonce 60 % denního pitného režimu! Dostatečné pití vody pomáhá trávení, normalizovat hmotnost a zpomaluje stárnutí. Zdravější je jíst dopoledne poté, co cítíte pohyb ve střevech.

Žaludek: 7-9 hodin ráno

V době, kdy žaludek začíná pracovat, nepotřebuje řešit těžké jídlo. Proto je dobré si dát hned po probuzení sklenici čisté vody (nebo ovocnou či zeleninovou šťávu), čerstvé ovoce, které je zároveň lehce stravitelné.

Slezina: 9 – 11 hodin ráno

V tento čas se slezina čistí. V tomto čase se projevují alergie (pokud jimi trpíte) a v tuto dobu je největší šance na chycení chřipky či nachlazení. Slezina totiž pracuje s játry a imunitním systémem celkově.

Srdce: 11 – 13 hodin

Čas srdeční opravy se pohybuje mezi jedenáctou až třináctou hodinou. Tělo se snaží odstranit škodlivé látky ze srdce. Lidé si v tuto dobu mohou všimnout zvýšeného srdečního tepu. Je známo, že sedmdesát procent všech infarktů nastává právě v době opravy srdce.

Tenké střevo: 13 – 15 hodin

Už jste si všimli, že právě v tuto hodinu dochází k zažívacím problémům (zažívací potíže, bolesti a nadýmání)? Pokud ano, mohou důvody mohou být dva: První důvod je ten, že vaše strava není taková, jaká by měla být. Druhým důvodem je stres, který prožíváme.

Ledviny a močový měchýř: 15 – 19 hodin

Pokud býváte v tuto dobu unavení, je to projev toho, že ledviny nepracují tak, jak mají.

Slinivka: 19 – 21 hodin

V tuto dobu se u lidí projevu zvýšená chuť na sladké, je to jeden z projevů slinivky.

Cévy a tepny: 21 – 23 hodin

Dopad na těle, když prochází cévy a tepny regenerací, jsou projevy bolesti hlavy, slabosti – protože tato regenerace je náročná.

Játra a žlučník: 23 – 3 hodiny

Pokud v této době nemůžete spát, vaše játra pravděpodobně ještě nezvládla zpracovat všechny odpadní látky a játra tak působí na tělo dráždivě.

Poznejte své tělo

Všechny tyto poznatky jsou důležité k tomu, abyste lépe pochopili a poznali své tělo. Tak pro vás bude snazší udržet si zdraví. Podle tohoto vypsaného harmonogramu regenerací orgánů v těle si můžete zkontrolovat, zda vaše tělo pracuje tak, jak má.

Doporučení: zjistěte svůj biologický věk

Na základě zjištění svého biologického věku zjistíte, jak na tom jste se zdravím. Optimální je mít biologický věk rovný nebo nižší než je skutečný věk. V opačném případě máte zřejmě nějaké nedostatky, které je třeba odstranit. Vyšší biologický věk způsobuje obezita, kouření, alkohol, nedostatek spánku, nedostatek pohybu a další faktory. Tento faktor je vlastně jakýmsi ukazatelem zdraví člověka.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Doporučujeme
300x600.png

Naše tipy
Sledujte také magazín o hubnutí Tukožrout.cz.